W naszej klinice wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii refrakcyjnej, polegające na zmianie kształtu rogówki przy użyciu lasera. Metody opracowane w oparciu o możliwości tego typu sprzętu umożliwiają skuteczne operowanie wad takich jak astygmatyzm, krótkowzroczność lub nadwzroczność. Do ilu dioptrii można je stosować? Najlepsze efekty uzyskuje się, operując wady w zakresie od -6 do +4 dioptrii oraz 2 cylindrów. Ponadto istnieje również możliwość korekcji starczowzroczności, na co pozwala specjalne oprogramowanie.
Korekcja laserowa wzroku powoduje, że światło pada dokładnie na siatkówkę oka, dzięki czemu pacjent może widzieć wyraźnie bez okularów. Zabiegi laserowej korekcji wzroku charakteryzują się wysokim stopień bezpieczeństwa, za co w dużej mierze odpowiada nowoczesny laser Schwind Amaris. Sprzęt wyposażony w technologię Eye-Tracker 5D działa z prędkością 1050 pomiarów na sekundę, eliminując tym samym ryzyko decentracji. 3 lampy na podczerwień ułatwiają natomiast ułożenie głowy pacjenta w odpowiedniej pozycji.
Zaprojektowany w Niemczech model Schwind Amaris należy do najnowocześniejszych urządzeń wykorzystywanych podczas zabiegów z zakresu chirurgii okulistycznej. Prosty w użyciu stanowi dla obsługującego go lekarza narzędzie skutecznie modelujące rogówkę oka i pozostawiające jej powierzchnię idealnie gładką. Ma to niebagatelny wpływ na jakość widzenia, co sprawia, że wielu pacjentów decyduje się na koszt, jakim jest operacja laserowa. Schwind Amaris uzyskuje też bezpośrednie połączenie z ułatwiającymi diagnostykę aberrometrem oraz topografem, posiada kontrolę termiczną i znacznie skraca czas zabiegów, co stanowi jego dodatkowe zalety.
Przy użyciu lasera można wykonać zabiegi takie jak CUSTOM-EBK, CUSTOM-Trans PRK, EBK, Trans PRK oraz Lasek. Metody powierzchniowe obarczone są bardzo niewielkim ryzykiem niepowodzeń, a ewentualne powikłania wiążą się głównie z przymgleniem rogówki, przekorygowaniem lub niedokorygowaniem. Warto dodać, że w przypadku, gdy dojdzie do jednej z dwóch ostatnich sytuacji, wykonujemy kolejną operację, a jej koszt wliczony jest w cenę pierwszego zabiegu (sprawdź aktualną cenę zabiegu laserowej korekcji wzroku tutaj). Dokładny proces kwalifikacyjny, doświadczenie lekarza i jakość stosowanego sprzętu powodują jednak, że odsetek reoperacji jest znikomy.
O możliwości zastosowania lasera do leczenia wad wzroku decyduje kilka czynników – jednym z nich jest wiek. Operacje wykonujemy u osób powyżej 20. roku życia, przy czym ich wada wzroku musi być ustabilizowana oraz niezmienna od 2 lat. W procesie kwalifikacyjnym należy się również upewnić, czy nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserem – należą do nich przede wszystkim choroby nowotworowe, nieustabilizowana cukrzyca, padaczka oraz klaustrofobia. Laserowa korekcja wzroku nie jest ponadto wykonywana u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u pacjentów z rozrusznikiem serca.
Kwalifikacja do zabiegu wymaga również oceny budowy rogówki – leczeniu poddawane są jedynie rogówki o grubości powyżej 500 µm. Ważnym etapem jest też zbadanie wady wzroku – przed kroplami i po nich – oraz siatkówki, ponieważ wszelkie jej degeneracje, podobnie jak choroby powiek, muszą zostać wcześniej wyleczone.
Wykorzystanie lasera uznawane jest za szybką, skuteczną oraz bezpieczną metodę leczenia wad wzroku, co potwierdzają liczne opinie zadowolonych pacjentów. Jeśli nie tolerują Państwo soczewek kontaktowych, mają bardzo dużą wadę wzroku, anisometropię lub chcą wstąpić do służb mundurowych, warto skontaktować się z naszą kliniką i umówić na konsultacje. 30 minut na sali operacyjnej, niewielkie skutki uboczne w postaci lekkiego bólu po zabiegu to niewygórowana cena za zdecydowaną poprawę wzroku, jaką zapewnia laserowa korekcja.
Zapraszamy do Warszawy, gdzie mieści się klinika Dzięgielewska Instytut Oka – doświadczeni lekarze, prawidłowo przeprowadzona kwalifikacja oraz sprawdzony sprzęt stanowią gwarancję udanej operacji i poprawę komfortu życia.