Cienie pod oczami powstają niezależnie od wieku oraz płci. Przyczyny powstawania przebarwień wokół oczu nie są do końca wyjaśnione. Bardzo często są uwarunkowane genetycznie i mogą występować już w bardzo młodym wieku, stale lub okresowo. Cienie pod oczami w wielu przypadkach powstają wraz z przebiegiem różnych schorzeń, wiążą się z naturalnym procesem starzenia, lub nieodpowiednim trybem życia (np. małej ilości snu), jednak najczęściej stanowią problem natury kosmetycznej.
Jeżeli ta cecha jest u nas dziedziczna, raczej nie mamy możliwości, aby w skuteczny sposób pozbyć się problemu na zawsze, można jednak skutecznie ograniczyć ich widoczność. Podobnie jest, kiedy sińce pod oczami są wynikiem starzenia się. Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna i cienka. Z wiekiem staje się jeszcze cieńsza, przez co naczynia krwionośne znajdujące się pod nią są bardziej widoczne i tworzą właśnie charakterystyczne cienie.
Oczy – zwierciadło duszy
Oczy są zwierciadłem duszy, to powiedzenie to nie tylko metafora, po wyglądzie oczu można rozpoznać nie tylko szczęście ich właściciela, ale także złe skutki nieodpowiedniego stylu życia, zmęczenia i chorób. Skóra wokół oczu jest znacznie delikatniejsza, cieńsza i wrażliwsza od pozostałej twarzy, pod nią znajduje się dobrze unaczyniony mięsień okrężny i przez to narażona jest na szybsze powstawanie zmarszczek, cieni oraz obrzęków, zwanych potocznie „cieniami pod oczami”.
Cienie pod oczami najczęściej można podzielić na trzy typy:
Naczyniowe: są problemem natury estetycznej który występuje najczęściej. Cienie naczyniowe spowodowane są przez uwidocznienie naczynek krwionośnych przez cienki naskórek pod oczami.
Barwnikowe: cienie tego typu powstają w wyniku gromadzenia się barwnika melaniny lub złogów cholesterolu w postaci kępek żółtych. Przy głęboko osadzonych oczach barwnik w skórze zostaje skupiony na mniejszej powierzchni, dlatego jest bardziej widoczny i daje efekt przebarwienia.
Zanik podskórnej tkanki tłuszczowej: cienie tego typu powstają w wyniku starzenia się skóry. Wraz z wiekiem poduszeczki tłuszczowe zmieniają swoja objętość, przez co tkanki policzkowe obniżają się w efekcie tworząc zgłębienia. Na zapadniętych obszarach w okolicy dolnej powieki tworzą się cienie.
Czasem mogą być również jednym z objawów alergii, lub efektem ubocznym przyjmowanych leków. Warto to skonsultować z lekarzem specjalistą.
Jak zlikwidować cienie pod oczami?
Przede wszystkim należy zadbać o kondycje całego ciała. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiedniej diety, optymalnej ilości snu (ok. 8 godzin), oraz likwidacja niedoborów witamin. Pomocne będzie również dotlenienie organizmu przez spacery na świeżym powietrzu oraz ćwiczenia relaksacyjne.
Picie odpowiedniej ilości wody niegazowanej w celu pozbycia się toksyn z organizmu (ok.2,5-3,01).
Codzienny dokładny demakijaż na noc.
Zastosowanie odpowiednio dobranych i sprawdzonych kremówdobrej jakości, w celu regeneracji i nawilżenia skóry.
Stosowanie profesjonalnych zabiegów w placówkach medycyny i chirurgii estetycznej. Skuteczną metodą niwelowania tej przypadłości jest między innymi mezoterapia z zastosowaniem odpowiednich preparatów.
Mezoterapia tymi preparatami ma ogromne zalety:
zapobiega zastojom limfatycznym oraz odkładaniu się tłuszczu,
skóra jest rozjaśniona, rozświetlona oraz nawilżona wokół oczu,
skóra pod oczami jest wolna od cieni,
zmarszczki wokół oczu zostają wygładzone,
po zabiegu skóra zmniejsza syntezę melaniny w wyniku czego barwnik powodujący powstawanie cieni nie gromadzi się nadmiernie pod skórą dając efekt świeżego i promiennego spojrzenia.
Jeżeli nadal potrzebujesz informacji jak usunąć worki pod oczami zadzwoń do naszego Instytutu Oka.
Zapraszamy do Dzięgielewska Instytut Oka na zabieg likwidacji cieni pod oczami przy zastosowaniu preparatów firmy Dermaheal.